4/23/2015

San Francisco- big city, big dreams

Będąc w San Francisco można poczuć się jak na ogromnym planie filmowym. Gdzie nie spojrzeć znana uliczka, osiedle czy słynny most Golden Gate najczęściej pokazywany symbol miasta.
Górzysty krajobraz miasta stanowi dodatkową atrakcję i zapewnia mu niepowtarzalność.Myślę, że słowa nie są w stanie opisać niesamowitości tego miejsca. Zapraszam do oglądania zdjęć, które chociaż w niewielkim stopniu oddają piękno tego miasta.


Golden Gate- zdecydowanie najbardziej turystyczne miejsce w San Francisco. Most robi wrażenie. Jest potężny i wielki. Podobno to ulubione miejsce samobójców. Nic w tym dziwnego, nawet śmierć w takim miejscu wydaje się piękna. Alcatraz- Najpilniej strzeżone więzienie na świecie. Była tylko jedna osoba, której udało się uciec z tego miejsca, lecz jej ciała nigdy nie odnaleziono. Nie wiadomo więc czy uciekinier zginał w rzece czy może jakimiś sposobem wydostał się z wody i rozpoczął nowe życie. 
Więzienie dziś otwarte jest dla zwiedzających. Niestety ceny biletów nie należą do najtańszych a i tak wycieczki na wyspę trzeba rezerwować z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.Tramwaj linowy- kolejny symbol miasta. Lombard Street- uliczka znana jako "najbardziej poskręcana ulica na świecie". Jest ona jednokierunkowa, a ograniczenie prędkości wynosi 8km/h! 


China Town


City Hall- Ratusz miasta3 komentarze:

  1. Jak dla mnie bardzo ciekawy blog z pewnością będę zaglądać tu częściej

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli będziesz wybierała się tam jeszcze raz koniecznie do mnie napis-chętnie pojadę z Tobą :D
    http://agnieszka-bloguje.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń